سبد کالای حمایت دولت در دو مقطع بهمن و اسفند توزیع می شود

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی ایرنا، بهمن حاجعلی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با تشریح جزییات پرداخت سبد کالایی افزود: در این سبد پنج قلم کالایی برنج، مرغ، تخم مرغ، روغن و پنیر در نظر گرفته شد که تا پایان سال میان ذینفعان توزیع می شود.

وی اضافه کرد: 10 کیلوگرم برنج بسته بندی شده، 4 کیلوگرم مرغ، یک شانه تخم مرغ، 2 عدد روغن 1.8 کیلوگرمی و 800 گرم پنیر در این سبد کالایی قرار دارد که ارزش ریال آنها حدود 800 هزار ریال است.

حاجعلی ادامه داد: براساس اطلاعات دریافتی از سازمان هدفمندی یارانه ها، کارت دریافت نقدی یارانه های سرپرست خانوارهای مشمول دریافت سبد کالایی فعال خواهد شد و آنها نیز می توانند با این کارت و مراجعه به فروشگاههای در نظر گرفته شده، سبد کالایی خود را دریافت کنند ضمن اینکه امکان دریافت وجه این سبد کالایی به هیچ وجه وجود ندارد.

وی اضافه کرد: سرپرست خانوارهای کارکنان دولت (رسمی، قراردادی و پیمان) و بازنشستگان و مستمربگیران دولت، سرپرست خانوارهای کارگران قانون کار و تامین اجتماعی، سرپرست خانوارهای نیروهای مسلح و لشگری (بازنشستگان، کارمندان و شاغلین این دستگاهها) و همچنین دانشجویان متاهل بنابه تشخیص وزارتخانه های علوم و بهداشت و دانشگاه آزاد، طلاب حوزه علمیه و تحت پوششین کمیته امداد و سازمان بهزیستی جامعه هدف مورد نظر سبد کالای حمایت دولت به شمار می آیند.

حاجعلی ادامه داد: چنانچه چند عضو از یک خانواده جزء افراد یادشده باشند، سبد کالا تنها شامل سرپرست آن خانوار تعلق خواهد گرفت.

مدیر اجرایی طرح سبد کالایی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه هم اکنون تامین کنندگان کالا مشخص شده است، اظهار داشت: کالاهای در نظر گرفته شده در این سب کالایی عمدتا از ذخایری که در اختیار داشتیم تامین شده و از تولیدات داخلی هستند، ضمن آنکه توزیع کنندگان اقلام این سبد کالایی در سراسر کشور مشخص شده اند.

وی ادامه داد: از اقلام در نظر گرفته شده تنها برنج از تولیدکنندگان خارجی تامین شده آن هم به سبب محدودیت هایی که در خصوص بسته بندی کالا و نبود ذخیره مناسب وجود داشت، مجبور شدیم این قلم کالا را از نوع خارجی در نظر بگیریم.

حاجعلی سپس با بیان اینکه برای هر بخش از جامعه هدف سبد کالای حمایتی دولت یک شبکه توزیع اختصاصی طراحی و تعریف شده است، اظهار داشت: به عنوان نمونه اتحادیه کارکنان دولت، متولی بخش توزیع جامعه هدف کارکنان و مستمر بگیران دولت در 31 استان، اتحادیه مرکزی فرهنگیان مسئول توزیع سبد کالای جامعه فرهنگیان، اتحادیه مرکزی کارگران و همچنین فروشگاههای اتکا برای کارکنان نیروهای مسلح در نظر گرفته شده است.

مدیر اجرایی طرح سبد کالایی وزارت صنعت، معدن و تجارت سپس ادامه داد: همچنین فروشگاههای شهروند، رفاه و سپه با بهره گیری از سازمان میادین تره بار در ایام توزیع با شبکه توزیع سبد کالایی همراه خواهند شد ضمن اینکه خبرنگاران، طلاب و دانشجویان به سبب کم بودن جامعه آماری آنها علاوه بر دریافت سبد کالایی خود از فروشگاههای زنجیره ای شهروند، رفاه و سپه، می توانند سبد مربوطه را از سایر مراکز توزیع سبد کالایی دریافت کنند.

۱۳۹۲/۱۰/۱۶ بازگشتبازگشت