آغاز طرح معافیت ۲۳ درصدی کارفرمایان ازحق بیمه سهم کارفرمایی در آذر بایجان شرقی

کارفرمایان واحدهای تولیدی صنعتی و خدماتی آذربایجان شرقی در صورت بکار گیری نیروی کار جدید از بین فارغ التحصیلان دانشگاهی از دو سال معافیت ۲۳درصدی حق بیمه سهم کارفرما برخودار می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ور فاه اجتماعی آذربایجان شرقی،حسین فتحی اظهار کرد: کارفرمایان واحدهای تولیدی صنعتی و خدماتی می توانند در صورت جذب نیروی کار جدید مورد نیاز خود بدون محدودیت در بکارگیری نیروی کار  از بین فارغ التحصیلان با مدرک تحصیلی لیسانس به بالا از مزیت های این طرح بهره مند شوند.

فتحی با اعلام شرایط برخورداری کارفرمایان از مزایای پیش بینی شده در این طرح افزود:  در صورت بکارگیری نیروی کارجدید از فارغ التحصیلان دانشگاهی توسط کارفرمایان حق بیمه سهم کارفرما و 3 درصد حق بیمه بیکاری توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به حساب کارفرما واریز خواهد شد.

وی در خصوص شرایط لازم برای بهره مندی کارفرمایان از این طرح و تسهیلات ویژه آن تصریح کرد؛ شرایط کارفرمایان برای برخورداری از این طرح، دارا بودن مجوز فعالیت از مراجع رسمی کشور، داشتن کد کارگاهی تامین اجتماعی، ثبت نام در سامانه مشوق بیمه ای  Moshavegh.mcls.gov.irمی باشد.

مدیر کل تعاون، کارو رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی در بخش دیگری به شرایط بهره مندی نیروی کار جدید از این طرح اشاره نموده خاطر نشان کرد؛ داشتن حداقل مدرک تحصیلی لیسانس، دارا بودن سن کمتر از ۳۸ سال و ثبت نام در سامانه Moshavegh.mcls.gov.ir و در مجموع حداکثر سابقه تامین اجتماعی آنها قبل از بهره مندی از این طرح از ۳۶ ماه تمام کمتر باشد برای کارجویان ضروری است.

 

۲۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۴۲
روابط عمومی اداره کل تعاون،کار ور فاه اجتماعی آذربایجان شرقی |


۱۳۹۹/۸/۲۶ بازگشتبازگشت