همایش تجلیل از تولید کنندگان برتر بخش کشاورزی جنوب کرمان برگزار شد

به گزاش ایرنا، مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان روز دوشنبه در آیین تجلیل از تولید کنندگان برتر بخش کشاورزی در این منطقه افزود: این آیین به پاس تلاش کشاورزانی برگزار می شود که برای تامین تولیدات کشاورزی و مایحتاج مردم تلاش می کنند.

فاطمه میرساردو تصریح کرد: در مرحله نخست، کشاورزان نمونه در مراکز دهستان ها انتخاب می شوند و بعد از ارسال اسامی آن ها به ادارات جهاد کشاورزی شهرستان های مربوطه در کمیته ترویج نیز مورد بررسی قرار می گیرند.

وی با بیان اینکه برای هر محصول یک کشاورز نمونه استانی انتخاب و به کشور ارسال می شود، افزود: ستاد انتخاب کشاورزان نمونه در این وزارتخانه مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد که در نهایت کشاورزان نمونه ملی انتخاب می شوند.

میرساردو با اشاره به اینکه دو کشاورز نمونه ملی نیز در سال جاری از جنوب استان کرمان انتخاب و معرفی شده اند افزود: جهانگیر فرزان کشاورز نمونه تولید کننده پیاز و احمد احمدیوسفی کشاورز دارنده واحد مشاع نمونه از جنوب کرمان انتخاب شده اند.

مسوول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی نیز ضمن تبریک ولادت حضرت زینب (س) گفت: در بخش تولیدات کشاورزی، مسوولیت سنگینی بر دوش همگان نهاده شده است.

حجت الاسلام علی رهبری نژاد بیان کرد: امنیت غذایی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و در این راستا باید استفاده از سموم را به حداقل برسانیم.

وی تاکید کرد: استفاده غیر اصولی و زیاد از سموم در بخش کشاورزی آسیب های جبران ناپذیری را به سلامت مردم وارد می کند.

وی با اشاره به اینکه باید از خدمات افرادی که برای مردم در عرصه تولید تلاش می کنند قدردانی کرد، افزود: همایش تجلیل از تولید کنندگان برتر بخش کشاورزی جنوب کرمان هم با این هدف برگزار می شود.

دو تولید کننده نمونه کشاورزی در بخش کشوری و 37 تولید کننده نمونه در بخش شهرستانی از جنوب کرمان در این آیین با اهدا لوح سپاس تجلیل شدند.


۱۳۹۳/۱۲/۴ بازگشتبازگشت