رونمایی ازسکه های طلا و نقره منقش به بارگاه ائمه اطهار (ع) در کرمان

به گزارش ایرنا، مدیر عامل شرکت اقتصاد کویر که 10 سال مسوول ضرابخانه بانک مرکزی بوده است، روز چهارشنبه در این آیین گفت: این شرکت 10 سال پیش تشکیل شده و بیشتر فعالیت های آن در حوزه های تجاری و خدماتی بوده است.

رضا معقول زاده اظهار کرد: بعد از بازنشستگی تصمیم گرفتم با کسب مجوز از بانک مرکزی در ضرب سکه های گرانبها از جمله طلا و نقره فعالیت کنیم و حدود چهار سال است که مقدمات آن انجام شده است.

وی ادامه داد: این سکه ها به دلیل طرح های ویژه ای که دارند بسیار ارزشی، انقلابی و اسلامی بوده و برگرفته از فرهنگ شیعه هستند و گامی کوچک برای کمک به پیشبرد اهداف شیعه خواهد بود.

معقول زاده گفت: در گام دوم فعالیت این شرکت، سکه هایی منقش به آثار باستانی و مشاهیر مختلف تولید خواهد شد و بیشتر هدف ما این است که سکه ها را در کشورهای عراق و سوریه در اختیار زائران بگذاریم تا بتوانند این هدیه را به عنوان فرهنگ شیعه گسترش دهند.

وی افزود: وزن سکه های نقره پنج گرم و وزن سکه های طلا 8 گرم است.

مدیرعامل شرکت اقتصاد کویر بیان کرد: این شرکت اکنون 15 نفر نیرو دارد و قرار است سرمایه شرکت از 150 میلیارد ریال فعلی به هزار و 500 تا دو هزار میلیارد ریال در آینده افزایش یابد که در نتیجه 800 نفر مشغول به کار خواهند شد.

نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان نیز گفت: اقدام شرکت توسعه اقتصاد کویر باعث احیای صنعت و هنر شده و همچنین اشتغال ایجاد کرده است.

سیدمهدی طبیب زاده افزود: ضرابخانه در کرمان قبل و بعد از اسلام فعال بوده و سکه های ضرب شده آنها مورد تحسین فعالان و گردشگران این بخش قرار گرفته است که نهایت دقت و ظرافت کرمانیان را نشان می دهد.

وی بیان کرد: در فضای کنونی که تکفیری ها و متعصبان جاهل به مقدسات شیعه اهانت می کنند، انجام این کار بزرگ، تاثیرات این تفکرات نادرست را کاهش و پاسخی کوبنده به این جاهلان جدید تاریخ خواهد بود.


۱۳۹۴/۳/۶ بازگشتبازگشت