بیش از 41میلیارد ریال در حوزه آب و فاضلاب روستایی جیرفت هزینه شد

احمد امینی روش روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دولت تلاش می کند تا مشکلات روستاییان را به حداقل برساند که با توجه به خشکسالی های متوالی در حوزه شهرستان، علاوه بر مسائل عمرانی و توسعه زیر ساخت های روستایی، تامین آب آشامیدنی روستاییان هم با جدیت دنبال می شود.

وی خاطرنشان کرد: در همین راستا 23 میلیارد و 720 میلیون ریال در دو سال گذشته برای، حفر، تجهیز و راه اندازی 10 حلقه چاه در روستاهای بادام، شهرک حسین آباد دهدار، دلفارد، میجان، باقرآباد، تمگاوان، داروئیه، بخش اسماعیلی، کوگوئیه، پیدنگوئیه و برقی کردن چاه های آب، دلفارد، ماغ و کلدان، دهستان گور ساردوئیه، داروئیه، بخش اسماعیلی، پیدنگوئیه، ابوذریه، مجتمع علاالدینی و مجتمع نارجوئیه هزینه شده است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین از محل اعتبار توسعه، باسازی و آبرسانی سیار نیز مبلغ 17 میلیارد و 871 میلیون ریال برای اجرای لوله گذاری و تعویض شبکه های فرسوده سطح روستاها به طول 18 کیلومتر انجام شده است.

امینی روش تصریح کرد: خرید و اجرای لوله گذاری خطوط انتقال و شبکه داخلی به طول 32 کیلومتر در مجتمع های دشت آزادگان، دلفارد، باقرآباد، باغعلیشیر دلفارد، نارجوئیه و خالق آباد، تنگ سرگز، میجان، گور ساردوئیه، دومار، پیدنگوئیه، ابراهیم آباد شوره ای و ساخت مخازن ذخیره آب به تعداد شش مخزن با حجم یکهزار و 130 متر مکعب از دیگر اقدامات انجام شده در راستای تامین آب روستاها در این شهرستان می باشد.

وی اظهار داشت: نگهداری و مرمت شبکه های آب روستایی در سطح شهرستان به طول یکهزار و 960کیلومتر، خرید الکترو پمپ، کابل و تابلوهای برق، خرید لوازم کنترل کیفی و آزمایشگاه و پرکلرین گاز کلر، آبرسانی سیار به بیش از 65 روستا، ساخت و نصب تانکر ثابت در حوزه آب روستایی نیز اقداماتی است که در حوزه آب و فاضلاب روستایی انجام شده است.

فرماندار جیرفت گفت: شناسایی انشعابات غیر مجاز از دیگر برنامه هایی است که هموراه مورد تاکید قرار دارد لذا در این راستا نیز با کمک مسوولان آب و فاضلاب روستایی شهرستان، تعداد یک هزار و 400 انشعاب غیر مجاز شناسایی و بعد از طی کردن مراحل قانونی به انشعاب مجاز تبدیل شدند.

امینی روش ادامه داد: واگذاری بیش از یکهزار و 850 فقره انشعاب آب نیز در این دو سال انجام شده و یک هزار و 100 مورد کنتور خراب هم رفع نقص شده است.

به گزارش ایرنا، شهرستان جیرفت با 280 هزار نفر جمعیت در فاصله 230 کیلومتری جنوب مرکز کرمان واقع شده که نیمی از جمعیت این شهرستان را روستاییان تشکیل می دهند.


۱۳۹۴/۴/۷ بازگشتبازگشت