صندوق پیام و ایران کد

تعریف: خدمات صندوق پیام ایزکد شامل امکان ارسال پیام و فایل به هر یک از مدیران دولتی و غیر دولتی فعال در سامانه ایزکد می باشد که طرفین می توانند پیرامون موضوع خاصی اقدام به رد و بدل کردن پیام متنی و فایل با یکدیگر نمایند و نیز آنرا برای مراجعات بعدی خود ذخیره نمایند. تذکر اینکه تمامی پیام ها خصوصی بوده و فقط قابل مشاهده توسط طرفین گفتگو می باشند.

آموزش نحوه استفاده :

از منوی صندوق پیام ، زیرمنوی ارسال پیام جدید را انتخاب نمایید، در صفحه باز شده ابتدا گروه کاربری و سپس نام کاربر مورد نظر خود را انتخاب نمایید، سپس عنوان و متن پیام خود را نوشته و در صورت نیاز به ارسال فایل ، از گزینه فایل ضمیمه ، فایل مورد نظر را انتخاب کرده و روی گزینه ذخیره کلیک نمایید، جهت مدیریت و مشاهده پیامهای ارسالی و دریافتی خود زیر منوی صندوق پیام را انتخاب نمایید.

دریافت ایران کد از طریق صندوق پیام:

برای دریافت ایران‌کد از طریق سامانه ایزکد ابتدا باید در سامانه عضو شوید و سپس واحد خود را ثبت کنید و هنگام ثبت واحد در قسمت خدمات ایزکد حتما گزینه "استفاده از صندوق پیام ایزکد" را انتخاب کنید. (آموزش نحوه ثبت نام کاربر و ورود به کنترل پنل کاربری و ثبت واحد جدید از طریق منوی سمت راست این راهنما قابل دسترسی است(

 

بعد از انجام مراحل فوق و فعال شدن "صندوق پیام" وارد کنترل پنل کاربری شوید(صندوق پیام از منوی کنترل پنل کاربری در قسمت راست صفحه قابل مشاهده باشد)، در صفحه نخست کنترل پنل "فرم محصولات ایران‌کد" قابل مشاهده است، فرم محصولات موردنظر را پیدا کرده و بر روی آن کلیک کنید، فایلی با فرمت doc دانلود میشود، بر روی فایل دانلود شده کلیک کنید تا با استفاده از نرم‌افزار word باز شود.

 
اطلاعات محصولات خود را در این فرم وارد کرده و فایل را ذخیره(save) کنید.
 

در منوی کنترل پنل کاربری "صندوق پیام" و سپس "ارسال پیام جدید" را انتخاب کنید، در صفحه باز شده در سمت راست، گروه کاربری "ایران کد" را انتخاب کنید و در سمت چپ بر روی نام مسئول موردنظر کلیک کنید، در پایین صفحه در قسمت "عنوان پیام" یک عنوان برای پیام خود درج کنید و در قسمت "متن پیام" اگر مواردی را لازم میبینید اضافه کنید، در قسمت فایل ضمیمه بر روی دکمه "Choose File" یا "Browse" کلیک کنید و فایل فرم تکمیل شده را انتخاب و ضمیمه کنید. حال بر روی دکمه ذخیره در پایین صفحه کلیک کنید تا پیام شما ارسال شود.

 
پیام فرستاده شده از طریق منوی "صندوق پیام" و انتخاب "صندوق پیام " در پایین گزینه "ارسال پیام جدید" قابل مشاهده است.
 
در خواست شما از طرف کارشناسان ایران‌کد بررسی شده و در صورت نداشتن مورد، در عرض یک روز کاری "تاییدیه" و "پیش فاکتور" در قالب دو فایل pdf زیپ شده از طریق صندوق پیام و در ادامه پیامی که شما فرستاده‌اید، ارسال میگردد و پیامکی نیز به شماره موبایل شما ارسال میگردد.(پیام دریافتی در صندوق پیام در قسمت "پیامهای خوانده نشده" با کلیک بر روی نام پیام قابل مشاهده است و این نام معمولا همان نامی است که شما برای پیام ارسالی انتخاب کرده بودید ولی فونت آن پررنگ شده‌است)
 

تاییدیه و پیش‌فاکتور را بررسی کنید، اگر مورد تایید شما بود، تاییدیه را چاپ کنید و  مهر و امضا کنید، مبلغ پیش‌فاکتور را به شماره حساب مندرج در آن واریز کنید و فیش پرداختی و تاییدیه مهر و امضا شده را اسکن کرده و آنها را به صورت یک فایل زیپ شده در آورید.

فایل زیپ شده را در ادامه همان پیام دریافتی ضمیمه کنید و پیام را ذخیره کنید.(سایز فایل ضمیمه نباید بیشتر از 3 مگابایت باشد، شما میتوانید فایلهای تصویری اسکن شده را با نرم‌افزار فتوشاپ باز کنید و با استفاده از منوی File و انتخاب گزینه Save for Web & Devices و ذخیره فایل، مقدار قابل توجهی سایز فایل موردنظر را کاهش دهید.)
 

در صورت عدم وجود هرگونه مشکل، کدهای درخواستی شما در عرض یک الی سه روز کاری از طریق صندوق پیام قابل دریافت خواهد بود و از طریق پیام کوتاه نیز اطلاع داده خواهد شد.

  
 
 اگر هرگونه سوال یا مشکلی در مراحل دریافت ایران کد بوجود آمد، میتوانید از طریق صندوق پیام با مسئول ایران کد مکاتبه کنید تا در اسرع وقت مشکل شما رفع گردد. 


۱۳۹۱/۱۱/۴ بازگشتبازگشت