بیش از 9 میلیون دلار کالا از گمرک ملایر صادر شد

ناصر ترکاشوند روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: صادرات از گمرک ملایر در سه ماهه نخست امسال شامل انواع کالا به وزن ناخالصی معادل 43 هزارو 500 تن بوده است.

وی ارزش ریالی این میزان کالای صادر شده از گمرک ملایر را بیش از 280 میلیارد ریال عنوان کرد و اظهار داشت: کالاهای صادراتی شامل انواع کشمش تیزابی، انگوری، سیمان، کلینکر، پارافین جامد، وازلین غیرگرید دارویی(صنعتی)، ماشین علف زنی و ریسمان پلاستیکی بوده است.

وی ادامه داد: این کالاها به 13 کشور جهان شامل عراق، افغانستان، پاکستان، چین، سوریه، امارات، صربستان، اتیوپی، ترکیه، رومانی، لهستان، اوکراین و قزاقستان صادر شده است.

ترکاشوند بیان داشت: این در حالیست که صادرات در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، کاهش داشته است که امیدواریم روند صادرات از گمرک ملایر در ماه های آینده رو به رشد باشد.

وی اظهار کرد: از نظر وزنی کلینکر با 20 هزار تن و سیمان با 16 هزار تن بیشترین حجم صادرات کالا از گمرک ملایر را به خود اختصاص داده اند.

ترکاشوند ادامه داد: از نظر ارزشی نیز انواع کشمش با بیش از هفت میلیون و 635 هزار دلار بالاترین ارزش صادرات کالا از گمرک این شهرستان را دارد.

پس از همدان، ملایر دومین شهرستان این استان است که دارای گمرک است و سالیانه بیش از 300 هزار تن انواع کالا از طریق این گمرک به کشورهای هدف صادر می شود.

شهرستان ملایر با دارا بودن جمعیتی بالغ بر 300 هزار نفر از قطب های تولید محصول کشمش کشور بشمار می رود .


۱۳۹۴/۴/۱۴ بازگشتبازگشت