مرغ کمتر از دو کیلو مصرف کنید/ مرغ بدون آنتی بیوتیک تولید می شود

به گزارش ایرنا؛ دکتر کامران زیباکردار شامگاه سه شنبه در جریان بازدید ائمه جمعه و جماعات و خبرنگاران استان کردستان از روند ذبح شرعی و بهداشتی مرغ در کشتارگاه صنعتی بالداران زاگرس، یکی از مشکلاتی که صنعت مرغداری کشور با آن روبرو است را ذائقه مردم به سوی مصرف مرغ با وزن بالا دانست و گفت: بهترین وزن برای مصرف مرغ 1400 تا 1800 گرم است و مردم باید به سوی مصرف مرغ در این وزن گرایش پیدا کنند.

وی مرغ کمتر از دو کیلوگرم وزن را فاقد چربی دانست و از گروه های مرجع از جمله روحانیون و خبرنگاران خواست فرهنگ استفاده از مرغ های کمتر از دو کیلوگرم را در جامعه ترویج دهند.

او با اشاره به اینکه مرغ در یک سیکل 42 روزه به وزن 1400 تا 1800 کیلوگرم می رسد، افزود: هرچه از این دوره زمانی بگذرد مرغ ها نیاز به مصرف دارو پیدا می کنند و از این رو وزن آنها افزایش می یابد و منجر به تجمع چربی در آن و چاق شدن مرغ ها می شود.

مدیرکل دامپزشکی کردستان در ادامه با اشاره به اینکه در صنعت مرغداری کشور از هیچ هورمونی جهت پرورش مرغ استفاده نمی شود، گفت: برخی ها اطلاعات نادرست در ارتباط با تزریق هورمون به مرغ ها به مردم می دهند.

زیباکردار همچنین از مردم خواست نسبت به مصرف گوشت دام و طیوری که خارج از چرخه کشتارگاه ذبح می شود خودداری کنند و تاکید کرد: مصرف این گوشت ها خطرناک و منجر به بروز بیماری می شود.

وی گفت: گوشت دام باید دارای برچسب باشد و در شهرستان های سنندج و دهگلان که گوشت برچسب دار توزیع می شود شهروندان از خرید گوشت فاقد برچسب خودداری کنند.

مدیرکل دامپزشکی کردستان در بخش دیگری از سخنان خود معرفی استعدادها و توان موجود در استان را یکی از اهداف بازدیدهای دوره ای از کشتارگاه های صنعتی دام و طیور استان ذکر کرد و گفت: اکنون بهترین کشتارگاه صنعتی دام و طیور کشور از نظر امکانات، تجهیزات و بهداشتی در استان کردستان فعال است.

زیباکردار با اشاره به اینکه در اغلب واحدهای مرغداری استان مرغ بدون آنتی بیوتیک تولید می شود، افزود: با حمایت از کشتارگاه های صنعتی در صدد تسری توزیع مرغ بدون آنتی بیوتیک هستیم.

وی اعتمادسازی نسبت به روند ذبح شرعی و بهداشتی دام و طیور در کشتارگاه های صنعتی استان را از دیگر اهداف بازدیدهای دوره ای دانست و افزود: برخی ها با تبلیغات سوء درصدد القای این تفکر هستند که دام و طیور به صورت غیرشرعی ذبح می شود در حالیکه تمام مراحل روند ذبح دام و طیور با نظارت روحانیون و کارشناسان دامپزشکی و توسط ذابح مسلمان انجام می شود.

وی به مردم اطمینان داد که دام و طیور در کشتارگاه های صنعتی کردستان به صورت کاملا شرعی و بهداشتی ذبح می شود و مردم از این بابت نگران نباشند.

او از روحانیون و خبرنگاران به عنوان گروه های مرجع در استان خواست این اعتماد را بین مردم منتقل کنند و به آنان اطمینان دهند که این روند کاملا بهداشتی و شرعی است.

استان کردستان حدود 650 واحد مرغداری دارد که سالانه 75 هزار تن گوشت مرغ در این واحدها تولید می شود

۱۳۹۳/۱۰/۲۹ بازگشتبازگشت