شباب (شبکه بزرگ ارتباطی بخش صنعت،معدن و تجارت کشور)

با توجه به توسعه روز افزون فناوری اطلاعات و ارتباطات و نیاز کلیه ذینفعان بخش صنعت،معدن و تجارت کشور، از جمله تولید کنندگان، توزیع کنندگان، واحدهای صنفی، تشکل ها و اتحادیه ها، سازمان های نظارتی، مصرف کنندگان، دستگاه های اجرایی و ... به یک شبکه بزرگ ارتباطی، طرح شباب به عنوان زیرساخت امن این بخش در دستور کار معاونت توسعه فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی وزارت صنعت،معدن و تجارت قرار گرفت.

ادامه مطلب ادامه مطلب ۱۳۹۰/۱۲/۳

ایزکد

• کاربردها وخدمات: • ایجاد پایگاه خبری اقتصادی در دو زبان فارسی و لاتین • نمایش جدیدترین اخبار پایگاه های مرتبط • ایجاد و اختصاص صفحات اختصاصی سازمانها و نهادهای دولتی جهت نمایش اطلاعات و خدمات و اخبار و راه های ارتباطی به همراه کنترل پنل اختصاصی مدیریت این قسمت برای آنها • دسته بندی و نمایش گروه ها و زیر گروه های کالا و خدمات در صفحه اول سایت جهت دسترسی آسان کاربران با امکان ویرایش و افزودن گروه ها و زیرگروه ها به صورت نا محدود • موتور جستجوی ایزکد با امکان جستجو در بین کالاها ، شرکتها و تجار و نمایش اطلاعات و لینک ورود به صفحات شخصی واحدها • واگذار کردن صفحات اختصاصی به بنگاه های فعال و معرفی آنان در سطح ملی و بین المللی با نمایش اطلاعات عمومی ، اطلاعات تماس ، تاریخچه ، نوع فعالیت ، تصاویر کالاها به همراه عکس و تمامی گواهینامه های معتبر (الزامی ویا اختیاری ملی و بین المللی از جمله IRANCODE،ISIRI،ISO،GS1،HSو...) ، تصاویر تبلیغاتی واحدها به همراه آرم ، شعار تبلیغاتی ، آلبوم تصاویر وآهنگ سازمانی. • ایجاد امکان بروز رسانی و ویرایش تمامی مشخصات هر واحد به همراه آموزش نحوه استفاده از این بخش به آنها • ایجاد رقابت بین واحدها از طریق بیشترین تعداد بازدیدکنندگان و نمایش جدیدترین اعضای سایت و نمایش محصولات پربیننده بصورت اتوماتیک در صفحه اصلی فارسی و لاتین • برگزاری استعلام های دولتی و غیر دولتی از طریق سامانه ایزکد و امکان شرکت در تمامی استعلام ها برای همه واحدها اعم از دولتی و غیر دولتی به همراه کنترل پنل و آموزش نحوه استفاده از آن • سیستم اطلاع رسانی و جستجو در بین بانک اطلاعاتی واحدها و استفاده از امکانات سامانه ایزکد از طریق SMS • ای توریسم و رزرواسین هتلها و مراکز توریستی از طریق سامانه ایزکد • لازم به توضیح است که کلیه سیستم های راه اندازی شده به صورت چند زبانه می باشد که فعلاً زبان های فارسی و لاتین قابل اجراست . • صندوق پیام ایزکد (سیستم ارتباطات مردمی مدیران) جهت ارتباط عموم مردم اعم از واحدهای تجاری یا صنفی تا یک شهروند عادی با هر یک از مدیران دولتی و غیر دولتی در بستری امن و کاملاً خصوصی

ادامه مطلب ادامه مطلب ۱۳۹۰/۱۰/۵

ایران کد

ایران‌‌کد یا نظام ملی طبقه‌بندی و خدمات شناسه کالا، نظامی است که با تدوین اطلاعات کالاها و خدمات امکان شناسایی موجودیت‌های زنجیره تأمین را فراهم می‌کند و جریان اطلاعات در زنجیره را تسهیل می‌نماید. این نظام در پی ایجاد زبان مشترک میان عرضه‌کنندگان کالا و خدمات، مشتریان و به طور کلی عوامل درگیر در حوزه کالا و خدمات در سطح ملی است. ایران‌کد با تولیدات، ابزارها و تسهیلاتی که در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد بستری برای تسهیل مدیریت کالا و خدمات فراهم می‌کند. ایران‌کد چارچوب‌هایی برای بیان کالاها در سطح لازم از جزئیات ارائه می‌دهد.

ادامه مطلب ادامه مطلب ۱۳۹۱/۲/۲

ایران املاک

سامانه حاضر با هدف شفاف‌سازی اطلاعات معاملات املاک و مستغلات کشور و در راستای ساماندهی امور مسکن، بصورت یکپارچه‌ با سایر سیستم‌های این حوزه طراحی و پیاده سازی گردیده است. این سیستم در مرحله اول بصورت پایلوت در شهرستان شمیرانات و شهر تهران و از تاریخ اول آذرماه سال جاری درکل کشور به بهره برداری رسیده است .

ادامه مطلب ادامه مطلب ۱۳۹۰/۲/۱۴

طرح شبکه بازرسی و نظارت مردمی (شبنم)

طرح شبکه بازرسی نظارت مردمی در حقیقت ایجاد سامانه‌ای را دنبال می‌کند که در آن همه مردم می‌توانند، تنها با داشتن یک گوشی تلفن همراه دارای دوربین، و با استفاده از نرم‌افزاری که در اختیار ایشان قرار گرفته است، علاوه بر اطمینان از اصالت کالای خریداری شده و یاری دولت در شناسایی عوامل توزیع کالای قاچاق و جعلی، از مشوق‌های اعتباری نیز برخوردار گردد. در واقع این طرح ضریب نفوذ بازرسی و کنترل کالاهای قاچاق و غیر مجاز را گسترش می‌دهد.

ادامه مطلب ادامه مطلب ۱۳۸۹/۸/۲۵

امضای دیجیتالی

امضای الکترونیکی تحول بزرگی در روابط و تعاملات ایجاد ‌کرده است؛ با استفاده از امضا و گواهی الکترونیکی، می‌توان سندیت متون الکترونیکی را بررسی کرد و اسناد قابل پیگیری هستند.

ادامه مطلب ادامه مطلب ۱۳۸۹/۹/۵